Кафедра механіки суцільних середовищ
Додому Склад кафедри Бібліотека Семінар Вакансії Зв'язатися з нами
Історія кафедри Розклад занять Навчання Наукова робота Публікації
ПРОГРАМА

Нормативного курсу “Реологія рідин”

лекційних годин 32,

Спеціальність “Механіка” , 4 курсу, семестр-2.Основні рівняння динаміки рідин. Реологічні співвідношення. Варіаційні співвідношення.

Основні моделі механіки і методи дослідження в динаміці нестислової ідеальної рідини. Хвильові рухи на вільній поверхні ідеальної рідини (лінійні задачі). Хвильові рухи на вільній поверхні ідеальної рідини (нелінійні задачі). Вихрові рухи ідеальної рідини. Капілярні ефекти на гравітаційно-капілярні хвилі, стратифікація.

Основні моделі механіки і методи дослідження в динаміці стисливої ідеальної рідини. Акустичні моделі середовища. Розповсюдження хвиль тиску. Ударні хвилі і споріднені задачі.

Основні моделі механіки і методи дослідження в динаміці в’язкої рідини. Специфіка формулювання граничних умов в динаміці в’язкої рідини. Обертання в’язкої рідини з вільною поверхнею. Варіаційні формулювання задач динаміки в’язкої рідини (задача про рух системи багатьох частин у ) у в’язкій рідині.

Динаміка неньютонівських рідин: динаміка суспензій; рідини з реологічною памяттю; еластичні рідини; теорія полімерних розчинів.Література